Friday Nov 03, 2023

ozdravme podcast:Rudolf Zajac: Nie som si istý, či si Dolinková uvedomuje, v akom stave je slovenské zdravotníctvo

Rudolf Zajac vo videopodcaste predstavuje pohľad na aktuálny ,,chorobopis" slovenského zdravotníctva.

V podcaste reflektuje výsledky volieb a fakt, že sa novou ministerkou zdravotníctva stala Zuzana Dolinková (Hlas-SD). Podľa Rudolfa Zajaca sú chýbajúce finančné prostriedky v zdravotníctve kľúčové, no riešenie najväčších problémov slovenského zdravotníctva, nie je otázkou peňazí.

Ani v prípade, že by na Slovensko prišiel kríženec Old Shatterhanda a Einsteina, tak hotových lekárov a sestry nevyčaruje ani do roka ani do dňa. Debata o postavení lekárov sa zvrhla aj vďaka LOZ na platy lekárov. Výhodou pre Dolinkovú bude, že LOZ počas vlád Roberta Fica neštrajkuje a nevydiera.

Rudolf Zajac hovorí i o tom, ako kreoval svoj reformný tím na ministerstve zdravotníctva, počas druhej vlády Mikuláša Dzurindu. 

Kľúčové je podľa Rudolfa Zajaca, aby zdravotníctvo prestalo byť spolitizovanou témou a aby sme z jeho riadenia odstránili nánosy ideológie, keďže zlatú žilu máme všetci rovnakú. Dolinková sa môže vydať cestou ekumény a verejne deklarovať, že chce spolupracovať s každým, kto bude mať dobré idey pre zlepšenie sektora.

Problémom Dolinkovej môže byť i žiak Pavla Pašku Richard Raši.

Comments (0)

To leave or reply to comments, please download free Podbean or

No Comments

Copyright 2023 All rights reserved.

Podcast Powered By Podbean

Version: 20240320